Tarih : 11.05.2021 - 01:15

TÜRK EV TEKSTİLİ 150 BİN ALICI İLE BULUŞACAK

Alanında dünyanın en büyük iki fuarından biri olan EVTEKS - 26. İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı 20 Eylül 2021’de kapılarını açacak. Fuarda ev tekstili sektöründeki tüm yenilikler ve modaya yön veren trendler, yurt içi ve dışından 150 bin profesyonel alıcı ile buluşacak.

 

Avrupa’nın en büyük tedarikçisi konumda olan, bunun yanı sıra 120 ülkeye ihracat yapan Türk ev tekstil sektörünün en önemli buluşması EVTEKS, sektörün ticari kapasitesini artırarak dünya ev tekstili ihracatından aldığı payı daha yukarılara çekmek için organize edilecek.

 

Ev tekstili sektörüne dair her şey, EVTEKS Fuarı’nda sergilenecek

 

EVTEKS içerisinde ilk kez oluşturulan, sektöre hem iç, hem de uluslararası pazarda çok önemli fırsatlar yaratması hedeflenen Halı Özel Bölümü’nde el ve makine yapımı halılar, kilim, tekstil yer döşemeleri gibi birçok alanda üretim yapan katılımcı firmalar ürünlerini sergileyecek.

 

CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık ve TETSİAD (Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği) iş birliğinde düzenlenen, Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB tarafından desteklenen fuarda, sektörün en kapsamlı alım heyeti organizasyonları da hayata geçirilecek.

Diğer Haberler