Tarih : 13.10.2016 - 18:09

MAKTEK Avrasya Makine Devlerini Ağırladı

Makine ve takım tezgahları sektörünün Avrasya'daki en büyük buluşması MAKTEK, "Endüstri 4.0 ve Geleceğin Akıllı Üretim Mühendisliği" teması ile, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün katılımıyla gerçekleşiyor. Türkiye’de kendi fuar merkezine sahip tek özel sektör fuarcılık kuruşu olan TÜYAP tarafından TİAD ve MİB işbirliği ile düzenlenen MAKTEK Avrasya; Almanya'dan Çin'e, Tayvan'dan İngiltere'ye, İspanya'dan Japonya'ya kadar dünya makine devlerini ağırladı.

 

30 ülkeden 3 bin firmanın yeni ürünlerini 14 salon ve 120 bin metrekare alanda tanıtacağı fuarda, ziyaretçiler 6 gün boyunca yeni ürünleri inceleyip, teknolojiler hakkında bilgi aldı. Katılımcı ve ziyaretçiler 'Fuar Özel Ziyaretçi Programı" kapsamında yeni pazarlara açılmak ve farklı iş imkanları oluşturmak için toplantılar yaptı.

 

Türkiye'nin 2023 yılındaki 500 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşmasında stratejik bir öneme sahip olan "Makine" ve "Takım tezgahları" sektörünün dünyaya duyurulmasında önemli bir köprü görevi gören fuarda, 'Dünya Ekonomik Formu' dâhil olmak üzere son yılların en önemli konuları arasında yer alan Endüstri 4.0, her yönüyle masaya yatırıldı.

 

75 ülkeden 70 bini aşkın sektör profesyonelini ağırlayan MAKTEK Avrasya 2016’da CNC, universal talaşlı imalat makineleri, sac işleme makineleri, kesici takımlar, takım tutucular, CAD/CAM, PLM yazılımları, ölçü aletleri, kalite kontrol cihaz ve ekipmanları, kaynak, kesme ekipmanları, kaynak makinaları, yedek parça, ısıl işlem donanımları, taşıma sistemleri, yağlama ve soğutma sistemleri sergilendi.

Diğer Haberler