Tarih : 22.05.2017 - 10:25

İlk ProFood Tech Başarılı Geçti

Gıda teknolojilerinin tüm segmentlerini kapsayan ve 16 ülkeden 447 firmanın katıldığı ProFood Tech 2017, 4-6 Nisan tarihlerinde Amerika’nın Chicago kentinde ilk kez düzenlendi. Kapanış raporu yayınlanan NAFTA bölgesinin gıda ve içecek için yeni teknolojiler fuarı, ilk kez düzenlenmesine karşın hemen kabul gördü. 6 bin 500 profesyonel ve üst düzey yönetici fuarı ziyaret etti. Başarılı geçen fuarın ardından konuşan Koelnmesse GmbH Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı Gerald Böse, “Yeni ticaret fuarı formatımız ve diyalog bazlı konseptimiz katılımcı ve ziyaretçi firmalar tarafından olumlu karşılandı. ProFood Tech, NAFTA bölgesinde yeni bir öncü fuar olarak yerini aldı” dedi.

 

NAFTA Pazarını kapsıyor

ProFood Tech Kuzey Amerika’da NAFTA pazarının ihtiyaçlarına yönelik gıda ve içecek sektörlerinin tüm segmentlerini kapsayan bir fuar. Fuara Azo, BASF Corporation, Bizerba, Chr. Hansen, Delkor Systems, Deville Technologies, Elopak Inc., Gea, Harpak-ULMA Packaging, Krones, Polypack, SAP, Serac, Tetra Pak, Trepko ve Veolia Water Solutions gibi konularının uzmanı firmaların katılımının yanı sıra birçok Kuzey Amerika firması, Almanya ve dünyanın çeşitli bölgelerinde yerleşik firmaların Amerika’daki temsilcileri fuara katıldı. Fuarda ürünlerini sergileyen 447 firmanın 81’i Amerika dışından geldi. Fuara katılan 366 Amerikan firmasının yanı sıra en yüksek katılım Türkiye (20), Kanada (15), İtalya (10) ve Danimarka (9) firmaları tarafından gerçekleşti. Fuar, Kuzey Amerika firmalarının süt ürünleri, unlu mamuller ve atıştırmalıklar, içecek, hazır yemekler, donmuş ürünler, kırmızı et, kanatlı eti ve deniz ürünleri gibi gıdanın alt sektörlerinin arz ve talebini birleştiren ve bu konuda faaliyet gösteren firmaları buluşturdu.

 

Destek programları

Fuar çerçevesinde ayrıca destek ve kongre programları yer aldı. Uluslararası Süt Ürünleri Birliği IDFA tarafından düzenlenen programlar konularının uzmanı üst düzey konuşmacıları konuk etti ve katılımcılara iş ilişkileri açısından mükemmel bir platform oluşturdu. Ayrıca fuar boyunca inovasyon ve mevzuat konularının ele alındığı interaktif toplantılar yapıldı. Karar verici ve alıcıların yoğun ilgi gösterdiği ideal bir platform oluşturan etkinlikler, aynı zamanda iş ilişkileri ve bilgi ağları kurulmasını sağladı. Toplantıların odağında Kuzey Amerika gıda ve içecek endüstrilerinin ana temaları, yeni eğilimler ve geleceğin yenilikleri yer aldı.

 

ProFood Fuarı uluslararası ticari fuar organizatörü Koeln- Messe, Ambalaj ve Gıda İşleme Teknolojileri Birliği PMMI ve Uluslararası Süt Ürünleri Birliği IDFA tarafından ortak olarak organize ediliyor. Bir sonraki ProFood Tech Fuarı 26-28 Mart 2019 tarihlerinde düzenlenecek.

Diğer Haberler