Tarih : 14.12.2016 - 16:35

TÜYAP: “Önceliğimiz İş Güvenliği" Dedi

Tüyap, “Önce İş Güvenliği’’ başlıklı toplantısını, sektördeki stant dekoratörleri ve mimarların katılımıyla 8 Kasım 2016 tarihinde 2 toplantı halinde gerçekleştirdi. 

 

Amaçlarının; Tüyap Fuar alanlarında çalışanlar için, daha güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı yaratmak olduğuna değinen TÜYAP yöneticileri, stant kurulumu ve sökümü zamanlarında, fuar alanında karşılaşılan tehlikeler, riskler, hatalar ve uygulamaya geçecek olan Tüyap Dekoratör İSG Bilgi Sistemi hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

 

01 Ocak 2017 tarihinde uygulamaya alınacak yeni sistem ile katılımcı firmaların fuar alanında standını kuracak olan dekoratörü, TÜYAP sisteminde kayıtlı dekoratörler arasından seçerek atamasını yapacağı ve alanda çalışacak kişileri tanımlayacağı bu uygulamada amaç; fuar alanında tüm çalışanların güvenlik altında çalışabilmesini sağlamak.

 

Kayıtlı dekoratör olmak için ne yapmak gerekiyor?

 

E-posta adreslerine gelen kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapan dekoratör ve mimarların bilgileri Tüyap yetkilileri tarafından sisteme alınarak, çalışanların gerekli yasal evraklarının sisteme yüklemesi sağlanacak. Fuar alanında çalışma yapabilmek için, kendilerine şifre ulaşmayan ve sistemde kaydı olmayan firmaların en kısa zamanda Tüyap İSG Birimi ile iletişime geçerek, şifre talebinde bulunmaları gerekiyor. 

 

Sadece belirlenmiş kapılardan giriş yapılabileceği ve kayıtlı kişilerin dışında hiçbir kimsenin fuar alanına alınamayacağı bu yeni düzene uyum sağlamak için TÜYAP tüm iş ortaklarını işbirliğine davet ediyor.

Diğer Haberler