Tarih : 18.02.2017 - 11:08

Boru - Tel - Rulo Fuarları 10. Yılını Kutluyor

Boru – Tel ve Rulo sektörlerinin uluslararası buluşma noktası İstanbul Metal Fuarları üçlüsü, Avrasya’nın en büyük etkinliğine hazırlanıyor. İstanbul Metal Fuarları, Ortadoğu,Kuzey Afrika ve Avrasya pazarlarının en büyük fuarı olma özelliğini taşıyor. 23- 25 Mart 2017 tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası Boru ve Boru Ek Parçaları Fuarı; bu yıl 10. Yılını kutluyor.

 

Voli Fuar tarafından düzenlenen “İstanbul Metal Fuarları”  Boru, Tel ve Rulo sektörlerine yön veren yerli ve yabancı firmaların buluşma noktası olacak. Fuarlar, Boru sektörü temsilcilerinin ürün, hizmet ve teknolojilerinin sergilenmesinin yanı sıra; üretici ve satıcı firmalarla sektör profesyonellerini ve yatırımcıları bir araya getirerek, Türkiye’nin en büyük ve en önemli ticaret platformunu oluşturuyor.

 

Heyecan verici ve sektör açısından ticari kazancı yüksek olan fuar, ülkemizin hem ticari hem coğrafi olarak oldukça şanslı konumda olmasını fırsat biliyor. Çok değişik ülkelerden ziyaretçi hedeflenen fuar da; İran, Rusya, İngiltere, Amerika, Almanya, Çin ve Yunanistan’dan alıcılarını bekliyor.

 

Boru - Tel- Rulo Fuarlarına Fuarına Kosgeb’den Destek

 

Boru – Tel – Rulo Fuarları, KOSGEB tarafından desteklenen fuarlar kapsamında yer alıyor. Fuara katılım gösterecek firma sahiplerinin, sınırlı sayıdaki KOSGEB desteklerinden faydalanabilmeleri için, bir an önce başvurularını yapıp, sunulan desteklerden faydalanmak amacıyla KOSGEB il temsilciliklerine müracaat etmeleri gerekiyor.

 

Dünya Tarafından Tanınan Fuar

 

Boru ve Ek Parçaları Fuarı’nın düzenlendiği ilk seneden bu yana takipçisi olan, Dünya Borucular Birliği (İTA), Türk boru sektörünün dünyaya açılmasında farklı işbirlikleri sağlıyor. Özellikle böyle bir ihtisas fuarının Türkiye’de düzenlenmesinin avantaj olduğunu ve büyük bir ivmeyle büyüme kaydeden fuarın her zaman destekçisi olduklarını belirtiyorlar. Türkiye’yi çok ciddi manada önem arz eden ve sürekli gelişme kaydederek tüm dünyanın gözlerini üzerine çeken bir pazar olduğunu belirten birlik, bölgenin en önemli anahtar fuarı konumundaki Boru Fuarı’na tereddütsüz destek vermekten son derece mutlu olduklarını dile getiriyor. İTA’nın yanı sıra, YİSAD (Yassı Çelik İthalat, İhracat ve Sanayicileri Derneği), İGEME (İhracatı Geliştirme Merkezi, TÇÜD (Türkiye Çelik Üreticileri Derneği) de fuarı destekleyenresmi kurumlar arasında yer alıyor.

 

Ülkemizin gelişimine doğru orantılı olarak büyüyen boru sektörü; kalitesini, hizmetlerini ve ürün çeşitlerini boru sektörünün bir araya geldiği ihtisas fuarında profesyonel ziyaretçileriiçin sergiliyor. Yurt dışından katılım gösteren firmaları ve dünyanın dört bir yanından yabancı ziyaretçileriile geçtiğimiz yıllarda başarısını kanıtlayan Boru Fuarı, onuncu senesinde yenilikleri ve gelişmeleri sektörle paylaşmayı ve ticareti canlandırmayı hedefliyor.

 

Resmi Havayolu Partneri olarak, Star Alliance ile anlaşan Boru - Tel - Rulo Fuarlarında, uçak biletlerinde %20’ye varan indirimlerden faydalanma imkanı da mevcut.

 

Fuar,  23 – 25  Mart günleri arasında, saat 18.00’a kadar ziyaret edilebilecek.

Diğer Haberler