Tarih : 28.02.2020 - 18:08

Cenevre Otomobil Fuarı'da İptal Edildi!

İsviçre hükümeti, 1000 kişinin üzerindeki toplu etkinlikleri, koronavirüs tehdidi nedeniyle 15 Mart tarihine kadar yasakladı. Ülke çapında geçerli olacak ve hemen yürürlüğe alınan karar, İsviçre tarihindeki en geniş yasak olarak kayıtlara geçerken başta Cenevre Otomobil Fuarı olmak üzere İsviçre'de yılın bu döneminde yapılan pek çok karnaval, festival ve fuar da etkilenecek. 90. kez düzenlenecek olacak Cenevre Otomobil Fuarı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, fuarın basına açılmasından üç gün önce gelen bildirim sonrası iptal edildiği kaydedildi. İsviçre'de ilk koronavirüs vakası salı günü görülmüş ve cuma günü itibarıyla sayının 8 kişiye yükseldiği duyurulmuştu

 

CENEVRE OTOMOBİL FUARI İPTAL EDİLDİ

 

Yasak kararının ardından iki saat fuarı, Engadin kayak maratonu ve İtalya sınırındaki Ticino kantonunda yapılacak karnavallar iptal edildi. Keza buz hokeyi maçları da seyircisiz oynanacak.

 

Yasak sonrası yılda 500 bin kişinin ziyaret ettiği ve 5 - 15 Mart tarihleri arasında yapılan Cenevre Otomobil Fuarı da iptal edildi. 90. kez düzenlenecek fuarın internet sitesinden yapılan açıklamayla iptal kararı duyuruldu. 3 gün sonra fuar basına açılacak ve ardından genel ziyaret başlayacaktı.

 

MOBİL DÜNYA KONGRESİ İPTAL!

 

Cenevre Otomobil Fuarı organizatörleri standların hazır olduğunu ancak karar sonrası sökülme çalışmalarının başladığını kaydederek, iptal ile ilgili finansal değerlendirmelerin gelecek haftalarda yapılacağı ancak sonuçların önemli olduğu kaydedildi. Fuar için bilet alanlara ise ödedikleri ücret iade edilecek.

 

Koronavirüs nedeniyle geçen haftalarda, Barselona'da düzenlenecek Dünya Mobil Kongresi (MWC) de iptal edilmişti.Kaynak:Habertürk

Diğer Haberler