Tarih : 27.02.2017 - 10:03

İstanbul Mermer Fuarı URGE'den destek alacak

Hayata geçirdiği başarılı fuar organizasyonları sayesinde mermer ve doğal taş sektörünün uluslararası pazardaki en büyük destekçisi olan Pozitif Fuarcılık ve İMİB (İstanbul Maden İhracatçıları Birliği) tarafından organize edilen, KOSGEB'in desteklediği İstanbul Mermer Fuarı katılımcıları, Ekonomi Bakanlığı'nın URGE desteğini alabilmek için bu yıl daha planlı bir şekilde hareket edecek. 

 

Maden yatağı konumundaki ülkemizin kaynaklarından elde edilen ve dünyanın hemen her kıtasına ihraç edilen mermer ve doğal taş sektörünü temsil eden İstanbul Maden İhracatçıları Birliği, Ekonomi Bakanlığı'nın 2010-8 sayılı Tebliğ kapsamında ihracat kapasitesinin artırılması için sağladığı desteklerden biri olan URGE (Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi) projelerinde işbirliği kuruluşu olarak yer alıyor.

 

27 Şubat 2017 tarihinde, Dış Ticaret Kompleksi Zemin Kat Konferans Salonu'nda, Maden, maden teknolojileri ve maden makineleri URGE projesi bilgilendirme toplantısı yapacak olan sektör temsilcileri, İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kahyaoğlu tarafından da bilgilendirilecek. 

 

Katıldığı her toplantıda Türk mermer ve doğal taş sektörünün önemine değinen Kahyaoğlu; " 3 yıl süresince İMİB işbirliğinde proje firmalarının gerçekleştirecekleri ortak faaliyetler Bakanlık tarafından %75 oranında desteklenecektir. Bu kapsamda maden, maden teknolojileri ve maden makineleri sektöründe faaliyet gösteren ve değer yaratan değerli firmalarımızın da bu destekten faydalanabilmeleri için bir URGE Projesi oluşturmayı hedefliyoruz. Ekonomi Bakanlığı tarafından sağlanan bu destek sektör temsilcisi ve dernek üyelerimizin elini oldukça güçlendirecek" dedi.

 

İnşaat alanında, değerini her geçen gün artıran mermer ve doğal taş ürünleri sektörü 9-12 KASIM 2017 tarihleri arasında, 14. kez CNR EXPO Yeşilköy'de Uluslararası Mermer, Doğal Taş Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı'nda buluşacak.

Diğer Haberler