Tarih : 06.05.2017 - 09:56

WorldFood İstanbul 25 Yıllık Tecrübesiyle Yeni Adresi Tüyap'ta

Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı - WorldFood Istanbul; 25 yıllık tecrübesiyle yeni adresi Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 7 – 10 Eylül 2017 tarihleri arasında düzenlenecek.

 

Gıda sektörünün ihracat kapısı WorldFood Istanbul; 25. yıla özel etkinlikleri, konuk ülke projesi, alım heyeti programı, gıda ürünleri teknolojileriyle ilgili en son ürün ve hizmetleriyle Tüyap’ta 15 bine yakın profesyonel ziyaretçiyle buluşmaya hazırlanıyor. Gıda ürünleri ve teknolojileri sektörünün buluşma noktası olan Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı - WorldFood Istanbul, bu yıl 25. kez sektörü bir araya getirecek. Fuar; T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF), KOSGEB, TÜGİDER ve PAKDER tarafından destekleniyor. 500’e yakın yerli - yabancı firma ve 1.200’den fazla markanın en son ürün, hizmet ve teknolojilerinin sergileneceği fuar; bu yıl yeni adresi Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

 

T.C. Ekonomi Bakanlığı'nın sektörel nitelikli uluslararası yurt içi fuarların desteklenmesine ilişkin kararının kapsadığı 16 fuardan biri olma özelliği taşıyan WorldFood Istanbul, bu yıl TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek ve her yıl olduğu gibi sektörün gelişimine katkı sağlayarak, sektör liderlerini bir araya getirecek. Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey’in grup şirketleri arasında yer alan EUF – E Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenlenen WorldFood Istanbul; 25 yıldır gıda ürünleri ve teknolojileriyle ilgili en son ürün, hizmet ve teknolojileri tek bir çatı altında bir araya getiriyor. Gıda sektörü ve ona hammadde tedarik eden tarım sektörü, Türkiye ekonomisinin en önemli sektörlerinin başında geliyor. Gıda sektörünü hep bir adım ileriye taşımayı hedefleyen fuar, eşzamanlı düzenlenen etkinliklerle katılımcılarına yeni pazarlarda iş yapma fırsatı sunuyor. Fuar kapsamında gerçekleşen görüşmeler gıda sektörünün ihracatının artmasına katkı sağlarken, fuarda düzenlenen konferanslarla sektöre bilgi akışı sağlanıyor.

 

Türk gıda sektörünün uluslararası buluşma noktası olan 25. WorldFood Istanbul Fuarı, 7-10 Eylül 2017 tarihleri arasında gıda dünyasını birçok yeni ürünle tanıştırmaya hazırlanıyor. Geçmiş yıllardaki tecrübesini 25. yılında yeni adresinde sergilemeye hazırlanan ve 40.000 m 2 ‘lik alanda gerçekleşecek olan fuar, dünya gıda sektörünü bir araya getiriyor. Türkiye'nin dünyaya açılan gıda vitrini olma özelliği taşıyan WorldFood Istanbul, 15.000’e yakın profesyonel ziyaretçiyi bir araya getirerek ikili ve önemli görüşmeler için güvenilir bir platform olmaya yeni yeri Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde devam ediyor. Fuarın yeni sözcüsü ITE Turkey Gıda Grup Direktörü Semi Benbanaste: “Sektörün son 10 yılda gerçekten de oldukça önemli bir gelişme sergilediğini söyleyebiliriz. Tarım ve gıda, 10,5 yıllık sürede 46 milyar dolarlık dış ticaret fazlasıyla ekonomiye olağanüstü katkıda bulundu. Tarım gıda ihracatı 10,5 yılda 140,1 milyar dolar, ithalatı ise 94,1 milyar dolar oldu. 2015 yılı Ocak-Haziran döneminde tarım ve gıdanın verdiği dış ticaret fazlası 2 milyar 109 milyon dolardı, 2016 sonlarına doğru ise bu rakam 2 milyar 208 milyon dolar oldu. Sektör kesinlikle günümüzde ülkenin en dinamik ve en üretken sektörlerinden biri konumunda yer alıyor. Türk gıda ve içecek sanayi, gayrisafi milli hâsıla içerisinde 300 milyar liraya yaklaşan payı ile her geçen gün biraz daha büyüyor. Artan nüfusun ve değişen yaşam standartlarının etkisiyle gıda sektörünün her geçen gün büyümeye devam ettiğini ve gıda ihracatının da bu yıl 12 milyar dolara ulaştığını söyleyebiliriz. WorldFood Istanbul fuarımız da sektöre yön veren yapısıyla tam 25 yıldır; yerli ve yabancı fuar katılımcılarını aynı platformda bir araya getirerek, yeni iş ve işbirliği imkânları sunuyor. Ayrıca Ekonomi Bakanlığı’nın desteklediği 16 fuardan biri olma özelliği taşıyan fuarımız başarısını her geçen gün daha da gözler önüne seriyor.

 

25 senelik bilgi birikimine sahip olan WorldFood Istanbul fuarımız ayrıca bu sene tecrübesini Tüyap’a taşıyor. WorldFood Istanbul; potansiyel müşterilerle iletişim kurarak yeni satış alanları yaratılmasına, pazarla ilgili yeniliklerin keşfedilmesine, katılımcı firmalar ile ilgili yeniliklerin tanıtılmasına katkı sağlamaya yeni yerinde de devam ediyor. Katılımcıların yüz yüze görüşerek sıcak ilişkiler kurduğu, yeni pazarlar ve yeni müşteriler için oldukça verimli bir platform olan fuarımız her yıl olduğu gibi 2017 yılında da sektöre katkı sağlamayı hedefliyor” dedi. ColdChain Expo Eurasia ve Ingredients Turkey özel bölümlerinin de yer aldığı 25. WorldFood Istanbul, 7 – 10 Eylül 2017 tarihinde yeni adresi Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Diğer Haberler