Tarih : 27.09.2017 - 13:47

Türkiye'nin İlk Bölgesel Turizm Fuarı: BAKAF

İstanbul Fuar Merkezinde 20 bin metrekare alanda düzenlenecek olan fuar Türkiye'nin ilk ve tek bölgesel fuarı olma özelliğini taşıyacak BAKAF'da konuk ülke uygulaması ile iş geliştirme platformu ortamı oluşturulacak.

 

İstamonu Fuarcılık tarafından 27-30 Haziran 2018'de düzenlenecek Batı Karadeniz Fuarı (BAKAF) 8 ilin turizm ve ticari faaliyetlerini geliştirmeye yönelik olacağını kaydeden İstamonu Fuarcılık Başkan Vekili Gözde Yüksel, "BAKAF, önce iç potansiyeli harekete geçirecek ardından da Batı Karadeniz bölümünün uluslararası arenada görücüye çıkmasını sağlayacak" dedi.

 

Fuar alanı ve içeriği hakkında bilgi veren Yüksel, "BAKAF, İstanbul Fuar Merkezinin 9,10 ve 11. hollerinde 20 bin metrekare alanda gerçekleşecek. Fuar alanın 9 ve 10. holleri profesyonellere yani bakanlıklara, illerin valilik, belediye, ticaret odası, üniversitelerinin aralarında bulunduğu kamu kurum ve kuruluşlarına ayrılacak. 11. holde ise yerel markaların, yöresel ürünlerin, yöreye özgü el sanatlarının teşhiri ve satışının gerçekleşeceği stantlaryer alacak. Öte yandan BAKAF'ın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin Eylül ayında açıklanacak ilk fuar takviminde olması için tüm girişimler tamamlandı. Bu kapsamda katılımcılara yüzde 25'e varan KOSGEB desteği de sağlanması planlanıyor." diye konuştu.

 

KAYNAK: Turizm Gazetesi

Diğer Haberler