Tarih : 05.04.2018 - 10:00

OTOMOTİV ENDÜSTRİSİNİN ÖNCÜ FUARI AÇILDI

Türkiye ekonomisinin son 12 yıldır ihracat şampiyonu olan otomotiv endüstrisinin yıldızları Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde açılan Automechanika Istanbul Fuarı'nda buluşuyor. Frankfurt ve Shanghai’dan sonra otomotiv endüstrisinin en büyük 3. fuarı olan Automechanika Istanbul, dünyanın dört bir yanından gelen otomotiv endüstrisi profesyonellerini bu yıl da Türkiye’de bir araya getiriyor.

  

Otomotive Dair Her şey Bu Fuarda

 

Tüm Otomotiv ve yan sektörlerinin derneklerinin de destek verdiği Automechanika Istanbul, yedek parça ve sistemlerin yanı sıra birbirinden farklı ürün grupları için oluşturduğu özel sergi alanlarıyla otomotive dair her şeyi tek bir çatı altında bir araya getiriyor. Bakım ve Onarım, Madeni Yağ, Akü, Araç Yıkama ve Yenileme, Aksesuar ve Tuning ve Reifen Eş Zamanlı Fuar kapsamında lastik ve jant ürün grupları ziyaretçilerle buluşturuluyor.

 

Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen E-Mobility ve Geleceğin Teknolojileri Alanı bu yıl da mobilite ve geleceğin teknolojileri konusunda son teknoloji konsept, ve ürünlerin sergileneceği bir buluşma noktası olacak. Otomotiv ana sanayi, tedarikçiler ve yeni girişimciler bu alanda alternatif sürüş sistemleri, otonom sürüş, geleceğin filo yönetimi, akıllı şarj istasyonları, data yönetimi ve alternatif yakıt teknolojileri konusundaki çalışmalarını sergiliyor.

 

Automechanika Istanbul’da ayrıca Ekonomi Bakanlığı ve Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği desteğiyle Alım Heyeti Programı düzenleniyor. Program kapsamında Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesi başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde satın almacı heyetler fuarda ağırlanırken, katılımcı firmalar uluslararası alıcılarla bir araya gelerek yeni iş anlaşmaları sağlama fırsatı elde edecek.

Diğer Haberler