Tarih : 16.01.2018 - 09:10

Otomobil'in Devleri Detroit'te

Dün kapılarını 52. kez açan Uluslararası Kuzey Amerika Otomobil Fuarı'nda (NAIAS) basın mensuplarını eksi 20 derecelere kadar inen soğuk karşıladı. Ancak hızla krizden çıkan ve eski günlerine kavuşan fuardaki rekabet bir hayli sıcak yaşanıyor.

 

2018 yılının ilk uluslararası otomobil şovu otomobilin anavatanı olarak kabul edilen Amerika’nın Detroit şehrinde başladı. Kapılarını dün Cobo Center'da 52. kez açan Uluslararası Kuzey Amerika Otomobil Fuarı’na (NAIAS) bu yıl soğuk damgasını vurdu. İlk gün dünyanın her yerinden gelen basın mensuplarını eksi 20 derecelere kadar inen sıcaklıklar karşıladı. Son yıllarda yaşadığı krizinin ardından 2 yıldır en hızlı toparlanan pazar olması sebebiyle Avrupalı üreticilere can simidi olan Kuzey Amerika pazarı son yıllarda oldukça göze batan gelişmeler kaydetti.

 

İLK KEZ TANITILACAK MODELLER VAR

Her geçen yıl daha fazla Avrupalı markanın dünya lansmanı için tercih ettiği Detroit, bu yıl da dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Özellikle Amerika pazarında rekabet eden Alman markaları en önemli yeniliklerini önce Kuzey Amerika'da göstermeye başladılar. Otomobilin anavatanı kabul edilen ve yeniden büyük ilgi görmeye başlayan fuarda Amerikalılar da sadece kendi pazarlarına değil, Avrupa'ya da önemli mesajlar veriyorlar. Bu yıl özellikle SUV ve Pick-Up araçların dikkat çekeceği fuarda 40'ın üzerinde dünya prömiyeri ve 100'e yakın yeni model tanıtılıyor. Bu modeller arasında Ram 1500, Chevrolet Silverado, Ford F ve yeni Ranger, Lamborghini Urus, Jeep Cherokee, Acura RDX prototipi, BMW X2 ve Lexus LF-1 Limitless konsepti ilk kez dünyaya tanıtılacak. Ayrıca yeni Rolls-Royce Phantom, Volkswagen Jetta, Audi A7 ve Toyota Avalon sergileniyor.

 

ABD’deki en önemli fuarlardan biri olan Detroit Otomobil Fuarı dün itibariyle kapılarını açtı. Otomobil meraklılarının yoğun ilgi gösterdiği organizasyonda otomotiv devleri yeni modellerini sergiliyor.

 

Fuar bugün de ziyaretçileri için kapılarını açtı.

 

KAYNAK: sozcu.com.tr

Diğer Haberler