Tarih : 04.05.2017 - 14:47

İDMA 2017, Yeni Vizyonuyla Kapılarını Açtı

Un, yem, pirinç, bakliyat, makarna ve bisküvi sektörlerini buluşturan uluslararası nitelikteki ilk ve tek teknoloji fuarı olan İDMA, yedinci kez yatırımcıları İstanbul’da bir araya getiriyor. 200’ü aşkın markanın son teknolojilerini sergilendiği fuara, 30 dernek grup bazında katılım sağlarken, 15 dernek de stantlarıyla katılım gösteriyor. Etiyopya’nın ticaret heyetiyle birlikte ülke standı açtığı İDMA 2017’de, Nijerya değirmencilik sektörü temsilcileri de ikili görüşmeler gerçekleştirecek.Uluslararası Un, İrmik, Pirinç, Mısır, Bulgur, Yem Değirmen Makineleri ve Bakliyat, Makarna, Bisküvi Teknolojileri Fuarı İDMA’nın yedincisi, CNR Expo'da kapılarını açtı. 33 bin metrekarelik 3 salonda gerçekleştirilen fuara, 200’ün üzerinde marka katılım gösteriyor. Fuar için yoğun bir hazırlık sürecine giren teknoloji üreticileri ve tedarikçileri, en son yeniliklerini İDMA 2017’de sektörün beğenisine sunuyor.

 

NİJERYA İKİLİ GÖRÜŞMELER İÇİN İDMA’DA
Afrika Ticaret Merkezi, 06 Mayıs 2017 tarihinde İDMA 2017 Fuar’nda “Nijerya Un, İrmik, Pirinç, Mısır, Yem Değirmenciliği, Makarna ve Bisküvi Sektöründe İş ve Yatırım Fırsatlarını Keşfetmek” başlıklı bir etkinlik düzenleyerek iki görüşmeler gerçekleştirecek. Afrika Ticaret Merkezi’nin gıda işleme şirketlerini, ithalatçıları ve distribütörleri kapsayan önemli üyelerinden oluşacak ikili görüşmelerin katılımcıları, İDMA 2017 katılımcılarıyla satınalma, işbirliği ve ticaret imkanlarını görüşecek.KARLI BİR YATIRIM İÇİN DOĞRU YER VE DOĞRU ZAMAN
Un, yem, pirinç, bakliyat, makarna ve bisküvi sektörünün merakla beklediği İDMA, 2017’de bir kez daha ziyaretçilere tüm teknoloji alternatiflerini bir arada sunacak. Ziyaretçiler, 200 civarında markanın stant açacağı İDMA 2017’de, firmaları için aradıkları tüm makine, ürün ve hizmetleri geniş bir yelpazede tek çatı altında bulabilecek. Kendi ihtisas alanlarıyla ilgili geliştirilen en son teknolojileri birebir görme ve yakından inceleme şansı bulacak ziyaretçiler, bir yandan un, yem, pirinç, bakliyat, makarna ve bisküvi teknolojilerinde dünyanın en büyükleri arasında yer alan firmalarla görüşme olanağı bulurken bir yanda da benzer teknolojileri geliştiren firmaları, geliştirdikleri teknolojileri ve diğer pek çok alternatifi her açıdan karşılaştırma ve karlı bir yatırım yapma imkanına sahip olacaklar.UN, YEM VE BAKLİYAT SEKTÖRÜNE EĞİTİM DESTEĞİ
İDMA 2017 Fuarı, Değirmenci Dergisi tarafından “Teknik Günler” adı altında düzenlenecek “Sertifikalı Değirmencilik Eğitimi”ne de ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Fuarla eş zamanlı olarak 05-07 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenecek eğitim, fuar alanının içerisine kurulacak salonlarda verilecek teorik eğitimlerden ve katılımcı firmaların stantlarında verilecek demolardan oluşacak.

 

Tahıl (Un) değirmenciliği, yem değirmenciliği ve bakliyat işleme olmak üzere 3 farklı alanı kapsayan eğitimin ilk gününde, her üç alanı da ilgilendiren ortak konular ele alınacak. Eğitimin ikinci ve üçüncü gününde ise 3 farklı salonda, eş zamanlı olarak, alanlara özel eğitimlere yer verilecek. Alanında uzman akademisyen ve endüstri temsilcilerinin vereceği teorik eğitimler, İDMA Fuar alanında teknoloji tedarikçileri tarafından yapılacak demolarla desteklenecek.

Diğer Haberler