Tarih : 02.04.2018 - 09:57

Kozmetiğin Liderleri BeautyEurasia'da Bir Araya Geliyor

Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey bünyesinde yer alan Platform Uluslararası Fuarcılık tarafından organize edilen ve Avrasya Bölgesi’nin en büyük kozmetik fuarı olan 14. Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı - BeautyEurasia; 12 – 14 Nisan 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.

 

Avrasya pazarına açılan en önemli kapılardan biri olan fuar, yerli yabancı sektör profesyonellerine yeni iş ve iş birliği fırsatları sunuyor. Bu çerçevede BeautyEurasia Fuarı bu yıl da düzenlenecek VIP Yurt Dışı Alım Heyeti programı ile Avrupa, BDT, Uzak Doğu, Orta Doğu ülkeleri olmak üzere, ayrıca Meksika, Kolombiya, Şili, Brezilya gibi Latin Amerika ülkelerinden de önemli alıcıları ağırlamaya hazırlanıyor. Program, sektör temsilcilerine uluslararası alanda, yeni satın alma, iş geliştirme, yeni iş ve iş birliği fırsatları yaratılması amacıyla gerçekleşecek.

 

Dünyanın dört bir yanındaki üretici ve tedarikçilerin ürün, hizmet ve teknolojilerini bir araya getirecek BeautyEurasia, kozmetik, güzellik ve kuaför ürünlerinin yanı sıra stant etkinlikleri ile de renkli görüntülere sahne olacak. Beauty Eurasia fuarında her yıl olduğu gibi bu yıl da ayrıca Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle Yurtdışı Alım Heyeti programı uygulanacak.

 

8,6 milyar TL hacme sahip kozmetik sektörü gelişimini sürdürüyor

Kozmetik sektörünün dinamizmine ve yüksek büyüme potansiyeline vurgu yapan ITE Turkey Fuar Direktörü Filiz Mehmedova, “Kasım 2017 verilerine göre Türkiye’deki kozmetik pazarı 8,6 milyar TL hacme sahip ve gelişimini sürdürüyor. Biz de büyüyen bu pazar içeresinde Avrasya Bölgesinde sektörün en önemli ticari platformlarından birisi olan BeautyEurasia’yı bu yıl 14’üncü kez düzenliyoruz. Türkiye ve Avrasya Bölgesi’ndeki bu önemli tecrübe ve uzmanlığımızı, grubumuzun mevcut güçlü küresel ağı ile birleştirerek sektörün gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Geçtiğimiz yıl 33 ülkeden 258 katılımcı ile 91 ülkeden 7.471 ziyaretçiyi ağırlamıştık. Bu yıl 36 ülkeden 320 katılımcıya ve toplamda 106 ülkeden 10.000’den fazla tekil ziyaretçiye ulaşarak büyümemizi sürdürüp sektöre sağladığımız katkıyı daha da arttırmak istiyoruz. Diğer yandan geçtiğimiz yıl başarıyla yürüttüğümüz VIP Alım Heyeti Programını bu yılda hayata geçireceğiz. Profesyonel ziyaretçiler; üreticiler, tedarikçiler ve çok sayıda uluslararası üst düzey alıcı ile bir araya gelerek yeni tedarik sağlama, iş geliştirme ve ortaklık kurma imkânı buluyorlar. Türkiye, BDT (Bağımsız Devletler Topluluğu), Orta Doğu, Avrupa ve Latin Amerika’nın her yerinden sektördeki çok sayıda VIP alıcı, Hosted Buyer alanında katılımcılarla tanışmaları için programa davet edilecek” dedi.

 

Fuarların en efektif pazarlama ve pazarı öğrenme aktivitesi olduğunu belirten Mehmedova, “BeautyEurasia ile hem sektörün farklı paydaşlarını tek bir çatı altında bir araya getirmeyi hedefliyor, hem de nitelikli içeriğiyle yüzlerce katılımcı ve binlerce ziyaretçinin endüstrideki yeni gelişmelerden haberdar olmasını sağlıyoruz. Kapsamlı yapılan araştırmalar ve anketler gösteriyor ki; ziyaretçilerimiz bu gelişmelerden haberdar olmak isterken, katılımcılarımız da sektördeki rekabeti iyi tanıyabilmeyi ve farklılaşmak için pazarı ve işletmeyi iyi tanıtacak içerikleri öğrenmek istiyor” diyerek fuarın sektördeki önemine dikkat çekti.

 

Profesyonel ve kişisel gelişime yönelik etkinlikler BeautyEurasia’da

 

Sektöre yön veren İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) gibikurum ve kuruluşlar işbirliğinde, sektör uzmanlarını bilgilerini paylaşıp sektöre yön verdikleri oturumlarla buluşturmak üzere zengin bir fuar etkinlik programı hazırlayan BeautyEurasia, trendler, teknolojik gelişmeler, yasal mevzuatlar, ihracatın alfabesi, iş geliştirmenin ipuçları vb. konu başlıklarını yabancı yatırımcılar, yerel üreticiler, satınalmacılar ve karar vericilere yönelik panellerinde mercek altına alıyor.

 

BeautyEurasia, katılımcı ve ziyaretçilerine fuarın yoğunluğu ve kalabalığından yer yer sıyrılıp hem kişisel hem de profesyonel anlamda gelişime katkıda bulunacak teknik ve pazar odaklı konuları takip etmeleri, yeni ve farklı kontaklar geliştirmeleri adına bir etkinlik programı alanı oluşturuyor. Doğal Kozmetik: Sektörde bitki kullanımı, Kozmetik ürünlerin tüketiciye ulaşmadan önce geçtiği güvenlik aşamaları, Online satış ve markalaşmada sosyal medyanın gücü, Kozmetik sektöründe marka sürdürülebilirliği, Güzellik sektörü ve teknoloji, Kozmetik perakende zincirine nasıl dahil olunur? ve makyaj trendleri gibi birbirinden önemli konular üzerinde alanında uzman birçok konuşmacı BeautyEurasia etkinlik programında yer alacak.

 

12-14 Nisan 2018’de 14’üncü kez düzenlenecek olan BeautyEurasia, kozmetik sektörü temsilcilerine uluslararası alanda iş geliştirme, yeni satın alma, yeni iş ve iş birliği fırsatları oluşturulmasına katkı sağlayan fuar, sektör liderlerini bir araya getirecek. 

Diğer Haberler