Tarih : 07.03.2020 - 16:50

Bursa 18. Kitap Fuarı Açıldı

Bu yıl onsekizincisi düzenlenen Bursa Kitap Fuarı, TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını açtı.

 

Bölgenin kültürel yaşamına önemli katkılar sağlayan Bursa Kitap Fuarı'na bu yıl 365 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılıyor. Dokuz gün boyunca düzenlenecek panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinliklerinden oluşan 90 kültür etkinliği ve imza günlerinde yazarlar okurlarıyla buluşacak.

 

Fuarın konukları arasında Gülten Dayıoğlu, Altan Öymen, Ahmet Ümit, Canan Tan, Şükrü Erbaş, Haydar Ergülen, Hasan Ali Toptaş, Irmak Zileli, Erol Mütercimler, Gri Koç, Yiğit Bener olmak üzere pek çok yazar, şair ve bilim insanı bulunuyor.

 

Kadınlar Günü TÜYAP'ta kutlanıyor

 

Öte yandan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, fuarda düzenlenecek etkinliklerle kutlanacak. "Edebiyatımızda Kadın Yazarlar" başlığı altında Türk edebiyatındaki önemli kadın yazarların hayatı ve eserleri üzerine söyleşiler gerçekleşecek. Bu söyleşilerde kitapseverler, Halide Edip Adıvar, Sevgi Soysal, Leyla Erbil, Suat Derviş, Fatma Aliye, Nezihe Meriç, Sennur Sezer ve daha pek çok kadın yazarı yakından tanıma fırsatı yakalayacak.

 

Çocuk ve gençlik etkinlikleri

 

Bursa Kitap Fuarı çocuk ve gençlere yönelik söyleşi, dinleti ve atölye çalışmalarından oluşan etkinliklere ev sahipliği yapacak. Bursa Karagöz Müzesi tarafından hazırlanan "Karagöz Gölge Oyunu" ve Müzeler Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Masal Diyarına Yolculuk" atölyelerinde fuarın minik ziyaretçileri bir araya gelecek.

 

Söyleşilerde ve imza etkinliklerinde ise Gülten Dayıoğlu, Behiç Ak, Mine Soysal, Aslı Tohumcu, Cihan Demirci, İlkay Marangoz, Sima Özkan, İrem Uşar, Sevim Ak, Esin Taner Bacacı ve daha pek çok çocuk ve gençlik kitapları yazarı okurlarıyla buluşacak.Kaynak:Yenimesaj

Diğer Haberler