Tarih : 20.10.2016 - 11:24

Sial Paris'e Türkiye'den 300 Şirket Katıldı

Dünyanın en önemli gıda fuarlarından biri olan Sial Paris Gıda Fuarı'na Türkiye'den 300 şirket katıldı.

 

İki yılda bir düzenlenen dünyanın en büyük ve en kapsamlı gıda fuarlarından birisi olan Sial Paris Gıda Fuarı, 16-20 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirildi. Dört gün süren fuara 100’ün üzerinde ülkeden altı bin kadar şirket katıldı. 

 

300 şirketle temsil edilen Türkiye bu yıl da fuarın en güçlü katılımcılarından biri oldu. Sial Paris’te Türkiye süt ve süt ürünleri, et ürünleri, şekerleme ürünleri ve çikolata, dondurulmuş hazır gıda, konserve ürünleri, doğal ve organik ürünler, gıda katkı ve yardımcı maddeleri, alkollü içecekler, alkolsüz içecekler, çay ve kahve ürünleri, dondurulmuş deniz ürünleri, bitkisel yağlar, unlu gıdalar ve makarnalar, reçel, bal, pekmez ve helva ürünleri, bakliyat, baharat, kuru yemişler, soslar, bebe gıdaları, yaş meyve, sebze, yumurta, bisküvi, zeytin ve zeytinyağı ürünleri, yöresel ürünler, meyve suyu ve meyve suyu konsantre ürünleri, paketlenmiş ve hazır gıdalar, bebek mamaları, gıda üretim ekipmanları ve malzemelerinin tanıtımını yapıp pazar payını artırmayı hedefledi.

 

TEKNOLOJİ DE TANITILDI

 

Türkiye dışında İspanya, Çin, ev sahibi Fransa ve Yunanistan da çok sayıda şirketle fuarda yer aldı. Bu ülkeler ürün çeşitlerini pazarlamak ve tanıtmak amacıyla büyük alanlar kiraladı.

 

Sial Paris’te gıda ve gıda teknolojileri adına boy gösteren şirketlerin yanı sıra, yenilikler ve yeni pazarlara açılmak isteyen firmalar da önceki senelerde olduğu gibi yine ziyaretçilerini ağırladı.

Diğer Haberler