Tarih : 09.10.2016 - 10:03

İstanbul Airshow Sona Erdi

1996 yılından bu yana her iki yılda bir düzenlenen İstanbul Airshow, Sivil Havacılık ve Havalimanları Fuarı ve Havacılık Endüstrisi Tedarik Zinciri Platformu, her iki yılda bir olduğu gibi Atatürk Havalimanı, Genel Havacılık Apronu’nda yapıldı.

 

Yurt içinden ve yurt dışından birçok karar verme yetkililerinin ziyaret ettikleri; dünyanın önde gelen hava aracı ve motor üreticilerinin katıldıkları 11. İstanbul Airshow, Türkiye'de havacılık sektöründe yaşanmakta olan önemli gelişmelerin ve 2023 yılı hedeflerinin ışığında, havacılık endüstrisinin sivil yönüne odaklanan bir platform oluşturmak; öncelikli olarak Avrasya ve Orta Doğu pazarlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere 6 Ekim'de açılmıştı.

 

Avrupa’dan Çin’e kadar, Orta Doğu’nun da dahil olduğu bölgedeki en önemli havacılık platformu olan Airex, Ana Sponsor Türk Hava Yolları’nın tavsiye ve teşvikleri ile, İstanbul’un bir havacılık merkezi olarak öneminin altını çizmek amacıyla, 2014 yılından başlayarak İstanbul Airshow adıyla düzenlenmeye başlamıştı.

Diğer Haberler