Tarih : 07.11.2017 - 08:45

MOBİLYA SEKTÖRÜ YENİ FUARINA KAVUŞTU

Türkiye mobilya sektörünün yüzde 75’ini temsil eden firmaları aynı çatı altında buluşturan İstanbul Mobilya Fuarı (Furniture İstanbul) CNR EXPO Yeşilköy'de başladı.

 

Bu yıl ilk kez CNR EXPO Yeşilköy’de gerçekleştirilen fuarda, Bellona, Bambi, Yataş, İstikbal, Alfemo, Enza Home, Bretz, Merinos, Fatih Kıral, İpek, Kilim, Yatsan, Teleset, İşbir, Mondi, Tepe Home, İdaş, Buka, Novussi, Rengarenk, Almila, Kupa Genç Odası, Saloni, Loda, HKM Comfort, Leta Sandalye, Arno Home, Ladin, Cardin Concept ve ABC Mobilyanın da aralarında bulunduğu 300 marka yer alıyor. Türk mobilyasının tasarım ve fonksiyonellik yönünden üstünlüğünün sergileneceği Furniture İstanbul’da 2018-19 mobilya ve dekorasyon trendleri belirlenecek. Finlandiya, İtalya, İspanya, Hollanda ve Fransa’dan Furniture İstanbul’a katılacak 14 tasarımcı, Design Stories seminer etkinliğinde geleceğin dizaynları hakkında sunumlar yapacaklar. Bu tasarımcıların ödül alan çalışmaları fuar sırasında sergilenecek.

 

Louis Vuitton’un tasarımcısı Furniture İstanbul’da

Louis Vuitton World Wide’ın dünyadaki mağazalarının ışıklandırmasını yapan Rogier Van Der Heide’nın da aralarında bulunduğu, Philips, Littala Grubu, Swarovski, Nokia, Martela, Finlayson, Konecranes ve Lumene, Delpozo, Nurus, Caster, Nike, Paşabahçe, D-Hotel Maris, Hotel Sheraton, Hotel Mandarin Oriental, Hotel Kuum, Hotel Adam&Eve, Münih ve Bernhard Design gibi dünyaca ünlü markalara çalışan tasarımcıların katılacağı seminerlere ilgi büyük olacak.

 

Furniture İstanbul’un mobilyaları yarışıyor

CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ve Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) iş birliğinde gerçekleştirilen Furniture İstanbul’da sergilenen mobilyalar arasından tasarım yarışması da yapılacak. 7 farklı kategoride yarışacak ürünler, ETMK Başkanı Sertaç Ersayın, TMMOB İçmimarlar Odası Başkanı Emrah Kaymak, MSGSU İç Mimarlık Bölümü Öğr. Üyesi Yrd. Doç. Dr. Saadet Aytıs tarafından değerlendirilecek. Yarışmanın kazanan tasarımcıları fuarın ikinci gününde (8 Kasım) yapılacak ödül töreninde ödüllendirilecek.

60 bin metrekare alanda, 70 bin yerli ve yabancı ziyaretçi hedefi ile gerçekleştirilecek fuarın açılışı, MOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Öztaşkın, CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel’in katılımı ile yapıldı.

 

Fuar 12 Kasım'da kapılarını kapatacak.

 

Diğer Haberler