Tarih : 30.12.2016 - 16:29

50 Fuar, 50 Milyon Liralık Yatırım

2016'da 42 fuar düzenlediklerini dile getiren CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, "2017 yılında fuar sayısını 50'ye çıkarmayı hedefliyoruz. Büyüme stratejimiz kapsamında 2017 yılında 50 milyon TL'lik bir yatırım yapmayı planlıyoruz" dedi.

 

CNR Holding olarak 2016 yılında başarılı bir fuarcılık dönemi geçirdiklerini ifade eden CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, bu yıl teksil, gıda, mermer, mobilya, ayakkabı, gayrimenkul, ev tekstili, sağlık gibi pek çok alanda 42 fuar organize ettiklerini söyledi.

 

Her yıl olduğu gibi 2016 yılında düzenledikleri fuarlarla şehrin başta ulaşım ve konaklama olmak üzere çok sayıda sektörde binlerce kişiye istihdam sağladıklarına değinen Ceyda Erem, "Bir fuarın başarısı yabancı ziyaretçinin yoğun olmasına bağlıdır. Biz de CNR Holding olarak 2015 yılından başlayarak yurtdışı çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Londra ve Dubai'de ofisler açtık. 15 Temmuz darbe girişimi bizi yıldırmadı. Yabancı gazetelere ilanlar verdik. Datalarımızı yeniledik. Yurt dışında tüm iş birliği içinde olduğumuz kurumlara Türkiye'de ticari hayatta sorun olmadığını anlattık ve bu emeklerimizin karşılığını da aldık. Gerçekleştirdiğimiz fuarlarımıza yabancı alııclar yoğun ilgi gösterdi. 2016 yılı boyunca organize ettiğimiz tüm fuarlarımızda yabancı ziyaretçi sayımız umduğumuzun çok üzerinde arttı" diye konuştu.

 

FUARLAR DOĞUYA KAYIYOR

 

2016 yılında 2 milyonun üzerinde ziyaretçi sayısı hedeflediklerinin altını çizen Ceyda Erem, "Aralık ayında Mersin'de organize ettiğimiz CNR Kitap Fuarı ile 2016 yılını tamamlamış olduk. Bu fuarlarla beraber ön gördüğümüz hedeflerimizi yakalamış olduk. 2016 yılında 'CNR EXPO Yeşilköy' ve 'CNR EXPO Yenişehir Fuar Merkezi' fuar alanlarımızda toplam 2.5 milyon ziyaretçi ağırladık. Bu ziyaretçilerin yaklaşık 250 bini yurt dışından geldi. Fuarcılık sektörü son zamanlarda Batı'dan bizim coğrafyamıza kaymaya başladı. Buna bağlı olarak sektörümüzde ciddi anlamda bir yükselme oldu. Şu anda Batı'daki ölçekleri yakalamaya başladık. Türkiye ve özellikle İstanbul, uluslararası fuarcılık anlamında önümüzdeki yıllarda dünyanın en önemli destinasyonlarından biri haline gelecek" dedi.

 

ÇALIŞMAYA DEVAM

 

2017 yılında da 50 fuar organize etmek istediklerine değinen Ceyda Erem, "Gıda, eğitim, seramik, ambalaj sektörlerinde yeni fuarlarımız olacak. Büyüme stratejimiz kapsamında 2017 yılında 50 milyon TL'lik bir yatırım yapmayı planlıyoruz. Düzenlediğimiz fuarlarla ülkemize döviz girdisi sağlıyoruz. Fuarlarımız ile şehir ekonomilerine de ciddi anlamda katkılar sunuyoruz. CNR Holding olarak bizim en önceliklli hedefimiz Türkiye'nin üretimine, istihdamına ve ihracatına katkı sağlamaktır. 2017 yılında da ülkemiz için çalışmaya devam edeceğiz. Biz ülkemizin bugününe ve geleceğine inanıyoruz. Bu inançtan aldığımız güçle Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK: Hürriyet

Diğer Haberler