Tarih : 16.09.2016 - 10:16

30 Bin Profesyonele 'Türkiye' Mektubu

CNR Holding’in Başkanı Ceyda Erem, FETÖ’nün darbe girişimi sonrasında 166 ülkeden 30 bin profesyonele mektup yolladı. Erem, “Kara propagandayı gidermek için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

 

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hain darbe girişiminden sonra uluslararası kamuoyu ve iş dünyasını bilgilendirmek için yabancı basın organlarına ilanlar veren CNR Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, 166 ülkede, 19 bine yakın firmanın 30 binden fazla profesyonel yöneticisine mektup yolladı. Mektuplarla ilgili bilgi veren Erem, "Türkiye'ye verilen algı hasarını gidermek için biz de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu konu hepimizi ilgilendiriyor" dedi.

 

Fuarcılık şirketlerinin sektörler üstü konumda olduğunu anlatan Erem, "Ulusal ve uluslararası tüm sektörlerin temsilcilerine ev sahipliği yapıyoruz. Yurtdışında yürütülen Türkiye ile ilgili olumsuz kampanyayı gidermek için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışmalıyız. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Düzenlediğimiz uluslararası fuarlara katılan yabancı yatırımcılara da yaşananları anlatıyoruz. Ülkemize karşı yürütülen algı operasyonunda ekonomimizin imajının zarar görmemesi gerekir" diye konuştu.

 

KÖRFEZ ÖRNEĞİ VERDİ


1990-1991 döneminde yaşanan Körfez Savaşı sırasında başlarından geçen olayı da aktaran Erem, "Körfez Savaşı çıktığında Antalya'da katılımcısı yüzde 90 yabancı olan FlorAntalya adında bir fuar düzenliyorduk. Katılımcılar Irak tarafından kullanılan 'Scud' füzeleri nedeniyle iptal istemeye başladılar. Dönemin önde gelen askeri otoritelerine 'Scud' füzelerinin menzilinin Antalya'yı vurmaya yetmediğini, dolayısıyla bu bölgenin risk taşımadığını anlatan bir rapor hazırlattık" şeklinde konuştu.


Raporu İngilizce'ye çevirerek Türkiye'nin mevcut durumunu da anlatan bir mektupla birlikte tüm katılımcılara gönderdiklerini aktaran Erem, şunları anlattı: "Mektubun ardından herkesi tek tek arayayarak durumla ilgili bilgi verdik. O dönemde yaptığımız bu birebir bilgilendirme çalışmasının neticesinde fuarımızı fire vermeden açtık ve dünyanın en kritik dönemlerinden birinde çok da başarılı bir fuar gerçekleştirdik."

 

"BURAYA YATIRIM İÇİN DOĞRU ZAMAN"

 

Ceyda Erem kasımda gerçekleştirecekleri Emlak Fuarı'na da her zamankinden daha fazla katılımcı ilgisi olduğunu belirterek, "Bu ilgide fuarımıza eş zamanlı olarak organize ettiğimiz 'It's the right time to Invest in Turkey' (Türkiye'ye yatırım yapmak için en doğru zaman) başlıklı CNR İstanbul Gayrimenkul Zirvesi'nin de önemli rol oynadığını düşünüyoruz. Zirveye Nobel ödüllü bir konuşmacıyı da davet edeceğiz" dedi.

 

"ARAPLAR'I FUARLARA DAVET ETTİM"

 

Geçen hafta Dubai'de Bin Zayed Group'un sahiplerinden Khalid Al Nahayan ile sohbet ettiğini anlatan Erem, şöyle konuştu:

 

"Türkiye'de işlerin eskisinden daha iyi olduğunu söyledim. Al Nahayan, farklı duyumlar aldıklarını söyledi. Kendisi ve 20 kişilik yatırımcı heyetini 27 Eylül'de Ataköy Marina'daki Boat Show'a ve 17 Kasım'daki Emlak Fuarı'na davet ettim. Davetimizi kabul ederek yatırımcı heyeti oluşturacağını iletti."

 

CNR Avrasya Boat Show Fuarı, 27 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında ilk kez denizde gerçekleştirilecek. Fuarda aralarında Princess, Absolute, Fairline, Galeon, Prestige,Sea Ray, Numarine, Dufour yatchs, Mercury'nün de bulunduğu 300'ün üzerinde markanın tekne, yat ve yelkenlileri sergilenecek. Organizasyona yurtiçi ve yurtdışından 35 bin ziyaretçinin katılması hedefleniyor.

 

 

Diğer Haberler