Tarih : 16.04.2018 - 10:05

Eğitimin Geleceği GESS TURKEY 2018’de

Dubai, Endonezya ve Meksika’dan sonra geçtiğimiz yıl ilk kez Türkiye’ye gelen, dünyaca ünlü GESS konferans ve fuarlarının ikincisi 25-27 Ekim 2018 tarihlerinde WOW İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. 

 

Aralarında Microsoft, Google, Acer, Sebit, Benmaker ve Edding gibi markaların da olduğu yerel ve global firmaların en yeni eğitim teknolojilerini sergilediği, uluslararası uzmanlarca eğitim profesyonellerinin yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olacak özel sunumların düzenlendiği, uygulamalı atölye çalışmalarıyla tüm dünyadan sektör profesyonellerinin bir araya geldiği Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı GESS Turkey için geri sayım başladı. Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEĞİTEK) Genel Müdürlüğü destekleriyle, İFO Fuarcılık ve F&E Group iş birliğinde, eğitimin geleceğini bugünden şekillendiren organizasyonun 2018 sloganı ise “Bright Ideas”.

 

GESS Turkey ziyaretçilerinin yüzde 75’i, 2018 buluşmasını da takip etmek istiyor!

 

10’un üzerinde ülkeden 50’den fazla marka ve firmanın yer aldığı geçen yılki GESS Turkey, ilk kez düzenlenmesine karşın beklenenin de üzerinde bir başarıya imza attı. Organizasyonu, yüzde 45’i özel sektör, yüzde 55’i de kamu sektöründen olmak üzere 23 ayrı ülkeden eğitim profesyoneli ziyaret etti. Yapılan anketlere göre okul idarecileri, akademisyen ve öğretmenler, BT/BİT ağ teknisyen ve yöneticileri, satın almacı ve tedarikçiler, yöneticiler ve şirket sahipleri, idari işler sorumluları, pazarlamacılar, danışmanlar, Bakanlık mensupları, müfettişler, mütevelli heyetleri ile il ve ilçe milli eğitim müdürlüğü yetkililerinden oluşan GESS Turkey ziyaretçilerinin yüzde 75’i, 2018’deki fuara da gelmeyi planlıyor. 

 

Eğitim sektörüne dair ne varsa hepsi GESS Turkey 2018’de!

 

3 boyutlu baskı, kitap, dergi ve online yayınlar, kodlama, dijital ve intiraktif teknolojiler, multimedya, okul yönetim sistemleri, eğitici oyun ve oyuncaklar, eğitim ortamıyla ilgili araç, gereç ve mobilyalar, e-öğrenme kaynakları, BİT Donanım teknolojileri, robotik ve yapay zeka, artırılmış gerçeklik, STEM, yazılım çözümleri, özel eğitim ve rehabilitasyon uygulamaları, mesleki eğitim ekipmanları, okul kıyafetleri ve danışmanlık konularındaki tüm yenilikler Küresel Eğitim Malzemeleri ve Çözümleri Fuarı GESS Turkey 2018’de olacak. 

 

3 günde 80’in üzerinde konferans, yerli ve yabancı 50’den fazla konuşmacı…

 

GESS Turkey 2018, yeni ürün, teknoloji, hizmet ve uygulamaların yanı sıra fuarla eş zamanlı yapılan ve uluslararası uzmanların, eğitimcilere ilham veren özel sunumlar düzenlediği, zengin içerikli konferanslara da ev sahipliği yapacak. Organizasyonun 2017 buluşmasında üç gün boyunca yerli ve yabancı 50’den fazla konuşmacı, 80’in üzerinde konferans gerçekleştirdi. Ayrıca tamamı ücretsiz olan eğitimlerin bazılarında katılımcılara sertifika verildi. 

 

25-27 Ekim 2018 tarihlerinde WOW İstanbul Kongre Merkezi’nde ikincisi düzenlenecek olan GESS Turkey hakkında detaylı bilgi ve organizasyona katılım için www.gess-turkey.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Diğer Haberler