Tarih : 23.10.2017 - 12:25

EV TEKSTİLİ VE DEKORASYON DÜNYASININ BULUŞMA NOKTASI

Ev tekstili ve dekorasyon denildiğinde akıllara gelen fuarlardan olan Home&Tex, kapılarını açtı.

 

Home&Tex 92 ülkeden alıcı grubuna ev sahipliği yapacak

Ev tekstili ve dekorasyon denildiğinde akıllara gelen Home&Tex, CNR Expo İstanbul'da düzenleniyor. Ev tekstili sektörünün gücünü, prestijini ve tecrübesini yansıtan Home&Tex, dünyanın en büyük fuarlarından olan Evteks'in organizatörü İstanbul Fuarcılık A.Ş tarafından, TETSİAD - Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği iş birliğiyle bu yıl 5. kez adından söz ettirecek. 

Home&Tex'in yurt içinde olduğu gibi, yurt dışında da kısa bir sürede bilinirliliği arttı. Ev tekstili ve dekorasyon sektörünün yerli ve yabancı alıcılarla buluştuğu Home&Tex, dev bir alanda gerçekleşiyor. 

Yaklaşık 600 firmaya ev sahipliği yapan Home&Tex, Almanya, Fransa, Rusya, İtalya, Kuzey Afrika, Türki Cumhuriyetler ve Orta Doğu ülkelerinin de içinde bulunduğu 92 ülkeden alıcı grubunu da ağırlıyor.
 

Hedef 10 milyar dolar ihracat!

Üretim, istihdam ve ihracatı ile ülke ekonomisinin lokomotif sektörü durumunda olan ev tekstilinde, 2023 yılında 10 milyar dolar ihracat hedefleniyor. Türk ev tekstilinin ihracatını artırmak amacıyla düzenlenen Home&Tex Fuarı sektörün Türkiye'deki potansiyelinin dış pazarlara tanıtılması amacıyla düzenleniyor.

Diğer Haberler