Tarih : 19.12.2017 - 16:36

Ortadoğu Kağıt Sektörü Şarca'da Bir Araya Geldi

Paper One Show 2017 fuarı, Ortadoğu kağıt sektörünün ileri gelen kağıt firmalarını bir araya getirdi. Paper One Show 4. Uluslararası Kağıt Endüstrisi Fuarı 11 – 12 – 13 Aralık 2017 tarihlerinde Sharjah, Expo Centre fuar alanında gerçekleştirildi.

 

Al Furat fuarcılık tarafından organize edilen fuar, kağıt endüstrisi sektöründe en hızlı gelişen bölge olan Birleşik Arap Emirlikleri’nde sektörün önde gelen firmalarını bir araya getirdi.

 

Paper One Show fuarın katılımcı ve ziyaretçileri için yeni fırsatlar sağladı

26 farklı ülkeden 100 uluslararası katılımcı, Paper One Show 2017 fuarına katılım gösterdi. Katılımcılar fuarda, sektör ile ilgili kağıt, karton üretim, dönüşüm makinaları, kağıt değirmenleri üretim hatları, ham made, kimyasallar, yedek parça, aksesuar, bitmiş ürün ve bunların ticareti konularında yeni teknolojilerini sergilediler.

 

Kağıt endüstrisinde yer alan firma ve ürünler Arap Kağıt, Baskı ve Paketleme Federasyonu (AFPPP) destekleri ile Paper One Show fuarında bir araya geldi.

 

Paper One Show ile aynı tarihlerde organize edilen Print Pack Arabia, Plast Vision Arabia ve Arabia Mold fuarları ortak açılışlarının onur konukları Shaikh Khaled Alkasemi, Arap Kağıt, Baskı ve Paketleme Federasyonu (AFPPP) Başkanı Dr. Fadi Gemayel, Türk Kağıt Derneği (TKD) Başkanı Sayın Erdal Sükan ve Al Furat Fuar Organizasyonu Başkanı Tarek Fakkas tarafından gerçekleştirildi.

 

Fuar, Birleşik Arap Emirlikleri ve komşu ülkelerin pazarlarına erişim için mükemmel bir fırsat sağladı. Avrupa, Kuzey Afrika, Asya ve Körfez ülkelerinden 2.500 profesyonel ziyaretçinin 3 gün boyunca fuarı ziyaret ettiği Paper One Show, yerel ve uluslararası profesyonel katılımcıları ile ziyaretçilerine ithalat ve ihracat fırsatları ve yeni iş bağlantıları sundu.

 

Uluslarası Paper One Show Konferansı

Fuarın ilk günü gerçekleştirilen Paper One Show Konferansı, önemli konularda ve konuklarla sektörün geleceğine odaklandı.

Konferans konuklarının profesyonel sunumları ve sektörel değerlendirmeleri ile konferans katılımcılarına kağıt sektörü ile ilgili faydalı bilgiler aktarılarak, sektör ile ilgili iş gelişimlerine ışık tuttu.

 

Moderatörlüğünü Atul Kaul’ün yaptığı konferans birçok değerli konuşmacıyı misafir etti. Arap Kağıt, Baskı ve Paketleme Başkanı Dr. Fadi Gemayel, “Kağıt Endüstrisinin Bölgedeki Genel Durum ve Rekabeti”, Kemtec Uluslarası Operasyon Müdürü Dr. Enrico Angelucci, "Kağıt Endüstrisinde kimyasalların etkili kullanımı” Tissue, RISI Müdürü Esko Uutella, “Kağıt Kapasitesi, Üretim, ve Ortadoğu Bölgesindeki Gelişimi”, İpek Kağıt Üretim Müdürü Oktay Orhan, “İpek fabrikaları ve üretimleri”, M/s. Ittihad International Investment Başkanı Amer Kakish, “Ortadoğu Bölgesi Kağıt Endüstrisi Yatırımları” ve son konuşmacı olarak WARAQ Arab Paper Manufacturing Co. Direktörü Atul Kaul “Karton Üretiminde Atık Kağıt ve Geri Dönüşüm Üretimi” konularında konuşmalarını gerçekleştirdi.

 

Gala Gecesi KEMTEC ve Al Furat Paper Trading Co. tarafından sponsor edilirken, Bab Al Shams’da yer alan etkinlik, geleneksel yemekler, danslar, at ve develerden oluşan gösteriler ile özgün bir atmosferi konuklarına sundu.

 

Fuar, 7 yılın ardından 4. kez organize edildi

 

Politik süreç, bölgede yer alan savaş, ülkelere uygulanan vize kısıtlaması fuara sağlanan ziyaretçi katılımını etkilerken, buna rağmen fuara 40 ülkeden profesyonel iş ortakları, ticari ve teknik personelin katılımı oldu. Organizatör ziyaretçi konusunu, gelecek seneler için birinci sıraya alarak gerekli çalışmalarına başladı.

Diğer Haberler