Tarih : 27.12.2016 - 09:40

TÜYAP Samsun Bu Yıl Ziyaretçi Rekoru Kırdı

TÜYAP Samsun 2016 yılı fuarlarının başarıyla tamamlandığını belirten TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, Samsun ekonomisine katkı sağlayacak yeni fuar çalışmalarının ise devam ettiğini aktardı.

 

Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen bu yılki fuarların ziyaretçi rekoru kırdığına dikkat çeken Alagöz, organizasyonları ile şehrin sosyal ve kültürel yaşantısına katkı sunduklarını iletti. Yurt içi ve dışından getirilen alım heyetleri sayesinde kentin ticaret hacminin büyümesine de olumlu etkilerinin bulunduğuna işaret eden Cihat Alagöz, fuarları hakkında şu bilgileri verdi: 

 

"Kitap fuarı ziyaretçi sayısı 2015'e göre yüzde 58 artırarak, 110 bin kişiyi geçti. Mart ve nisan aylarında düzenlenen mobilya ve dekorasyon fuarını ise 33 bin kişi ziyaret etti. İnşaat fuarını 29 bin kişi, otoshow fuarını 98 bin kişi, tarım fuarını 42 bin kişi ve Karadeniz'in ilk profesyonel ve ihtisas içerikli olma özelliği taşıyan gıda fuarını 27 bin kişi ziyaret etti." 

 

2017 yılında da efektif fuarlara imza atacaklarına vurgu yapan Cihat Alagöz, takvimde Samsun Kitap Fuarı, Samsun Mobilya Dekorasyon Fuarı, İnşaat Fuarı ve Tarım Fuarı’na ek olarak ilk kez 'EV'leniyoruz 2017 Evlilik Hazırlıkları ve Gayrimenkul Fuarı ile 'Karadeniz Doğa 2017' adı altında Avcılık, Doğa Sporları, Spor Alet ve Ekipmanları, Hobi ve Doğa Turizmi Fuarı'nın yer alacağı bilgisini paylaştı. 

 

Samsun'da ilk kez düzenlenecek 'EV'leniyoruz 2017 Evlilik Hazırlıkları ve Gayrimenkul Fuarı ile ilgili görüşlerini paylaşan Alagöz, evlilik hazırlığı yapanların ihtiyaç duyacakları konuttan mobilyaya, gelinlikten çeyize, düğün organizasyonundan takıya onlarca konu başlığına ilişkin yüzlerce seçeneği tek çatı altında sunmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi. Birçok önemli tasarımcının koleksiyonlarının sergileneceği fuarda ziyaretçilerin fuara özel kampanyalardan faydalanabileceğini ifade eden Alagöz ayrıca, TÜYAP Samsun tarafından 9-12 Şubat 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan fuarın Karadeniz Bölgesi'nde hem konut satışlarını hem de iç tüketimi artıracağı yönünde görüş bildirdi.

 

Kaynak: Dünya Gazetesi

Diğer Haberler