Tarih : 26.06.2020 - 04:07

ATRAX 4 Şubat'ta Kapılarını Açacak

 

Hazırlıkları büyük bir yoğunluk ve heyecan ile devam eden 9. Eğlence, Etkinlik, Park, Rekreasyon Fuarı ATRAX, sektöre yenilenmiş olarak kapılarını açmaya hazırlanıyor. 4-6 Şubat 2021 tarihlerinde gerçekleşecek fuar katılımlarında ise Erken Katılım Kampanyası başladı. Avantajlı konum ve fiyatlar için bağlantı kurabilirsiniz.

 

ATRAX’DA BÜYÜK YENİLİK! EĞLENCE BÜYÜYEREK DEVAM EDİYOR…

 

ATRAX Fuarı günden güne gelişerek ve fuar çalışmalarına yenilikler ekleyerek  daha büyük kitlelere ulaşıyor. İçinde bulunduğumuz günlerde çalışmalarına ara vermeden devam edilen  ATRAX Fuarı, 9. yılında çalışmalarına Türkiye’de bir ilk niteliği taşıyan önemli yenilikler ekledi. Fuar kapsamında yer alacak bu önemli yenilik ve gelişmeler fuar paydaşlarımız ile en kısa zamanda paylaşacak olmanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz.

 

EĞLENCE SEKTÖRÜNDE BÜYÜK GELİŞME; SEKTÖRÜN İLK DERNEĞİ TEPEA!

 

Türkiye’nin ilk ve tek eğlence sektörü derneği TEPEA (Tüm Eğlence Park Etkinlik ve Atraksiyon Derneği kuruldu.  Dernek başkanlığında Dof Robotics Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Mertcan’ın ve ATRAX Fuar organizatörü Tureks Uluslararası Fuarcılık Genel Müdürü Nergis ASLAN’ın Kurucu Yönetim Kurulu üyesi olarak yer aldığı dernek, çocuk oyun ve eğlence işletmecilerini, üretici, satıcılarını bir araya getirerek, sektörün sağlıklı ve sürekli gelişimine katkıda bulunmak,  sektörü güçlendirmek, yerli ve milli üretim yaparak ihracatı artırmak, sektörün sorunlarına çözüm önerileri getirmek amaçları ile kurulmuş ve sektörün en önemli oyuncu ve paydaşlarının kurucu üyesi olduğu bir sivil toplum kuruluşu olarak çalışmalarına hızla başladı! Sektör adına çok önemli projelerle faaliyete başlayan TEPEA çok kısa sürede lansman yaparak çalışmalarını sektör ile buluşturmaya hazırlanıyor

 

TÜM PARKLAR RUHSATLANDIRMA KAPSAMINA KAPSAMINA ALINDI!

 

İp Parkurları ve Macera Parkları Derneği İPAR, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamada uzun yıllardır desteklemiş oldukları yoğun çalışmalar neticesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü tarafından “açık ve kapalı alanlarda bulunan oyun, eğlence, su, spor ve macera parkları ile teleferikler” ruhsatlandırma kapsamına alındığını duyurdu. Yeni yönetmelik kapsamında; denetimsiz, bakımsız ve kontrolsüz hiçbir park çalışamayacaktır. Ve böylelikle parklarda yaşanan kazaların önüne geçilerek, parklarımız daha güvenli ve denetimli olarak hizmet verecektir.

 

OUTDOOR FACTORY’DEN DÜNYAYA ÖRNEK OLACAK ÇALIŞMA

 

ATRAX'20 Gold Sponsorumuz ve fuar katılımcılarımız arasında yer alan Outdoor Factory, Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nın müze haline gelmesinde önemli çalışmalar gerçekleştirdi!

 

Tema park, müzecilik, şehir mimarisi tasarımı ve uygulamasında öncü şirketler arasında yer alan Outdoor Factory, Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda dünya modern müzecilik anlayışını kendi kültürümüzle harmanlayarak özel sanatsal sergileme alanları oluşturdu.

 

 

Osmanlı döneminden günümüze kadar geçen sürede yaşanan demokrasi hareketlerinin anlatıldığı proje ile ülkemiz tarihinin günümüze aktarılmasında göstermiş oldukları bu önemli katkı için Outdoor Factory ekibine sektör ve ülkemiz adına teşekkür ediyoruz!,

 

Kaynak:Tureks Fuarcılık

 

Diğer Haberler