Tarih : 26.09.2018 - 17:52

500'DEN FAZLA MARKA HOME&TEX'TE

Ev tekstili ve dekorasyon denildiğinde akıllara gelen fuarlardan biri olan Home&Tex, CNR Expo İstanbul'da Home&Floor, Home&Design ile birlikte kapılarını açtı.

Ev tekstili sektörünün gücünü, prestijini ve tecrübesini yansıtan Home&Tex, İstanbul Fuarcılık A.Ş tarafından, TETSİAD - Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği iş birliğiyle 6. kez adından söz ettirecek. 
 

Yurt içinde olduğu gibi, yurt dışında da kısa bir sürede bilinirliliğini artıran Home&Tex; Home&Floor, Home&Design ile toplam 150 bin metrekarelik fuar alanında, ev tekstili ve dekorasyonu, halı ve duvar kaplamaları, züccaciye, yatak ve yatak teknolojileri sektörlerini, Türkiye'de ilk kez bir araya getiriyor. 
 

Yaklaşık 600 firmaya ev sahipliği yapan Home&Tex, Almanya, Fransa, Rusya, İtalya, Kuzey Afrika, Türki Cumhuriyetler ve Orta Doğu ülkelerinin de içinde bulunduğu 96 ülkeden alıcı grubunu da ağırlayacak. 
 

Hedef 10 milyar dolar ihracat!

Üretim, istihdam ve ihracatı ile ülke ekonomisinin lokomotif sektörü durumunda olan ev tekstilinde, 2023 yılında 10 milyar dolar ihracat hedefleniyor. Türk ev tekstilinin ihracatını artırmak amacıyla düzenlenen Home&Tex Fuarı sektörün Türkiye'deki potansiyelinin dış pazarlara tanıtılması amacıyla düzenlenecek.  

Diğer Haberler