Tarih : 27.01.2018 - 01:57

Dünyanın En Kışkırtıcı Fuarı ISM 2018 açıldı

Dünyanın en büyük Tatlı Gıdalar ve Çerez Fuarı olan ISM, 28-31 Ocak 2018 tarihleri arasında Almanya’nın Köln kentinde KoelnMesse fuar alanında düzenlenecek. 48. kez yer alacak olan fuara Almanya ve Almanya dışından 60 ülkeden 1600 firmanın katılımı ve143 ülkeden 38 bin ziyaretçinin gelmesi bekleniyor. 110 bin metrekare alanda kurulacak fuarda her zaman olduğu gibi büyük uluslararası markaların yanı sıra küçük ve orta ölçekli firmalar ürünlerini sergileyecek. Her yıl düzenlenen fuara 2016 yılında 1647 firma katılmış, fuarı 38 bin profesyonel gezmişti

 

Fuarın etkinlikleri

Yeni katılan firmalar Newcomer Area-Yeni katılanlar Bölümünde ürünlerini sergileme ayrıcalığını yaşayacak. Yeni ürünlerin sergileneceği New Product Showcase-Yeni Ürün Vitrini, Expert Stage-Usta Platformu ve birkaç yıldır önem kazanan kahve teması çerçevesinde düzenlenecek "Cologne Coffee Forum-Köln Kahve Forum"u yer alacak etkinlikler arasında bulunuyor. Ustaların bilgi paylaşıımı yapacakları Expert Stage-Usta Platformu çerçevesinde Trend ve Tema Günü düzenlenecek. Bu yıl yeni bir bölüm açılıyor: Start Up 6 ülkeden 14 firma yeni fikirlerini izleyicilere sunacak. Ayrıca fuarda KISD-Köln Uluslararası Tasarım Okulu öğrencileri "Sweet Future-Tatlı Gelecek" temasıyla tatlı maddeler ve atıştırmalıklar için ürün ve ambalaj tasarımları geliştirecek. ISM Award-ISM Ödülü 5. kez yer alacak ve şekerleme sanayiine emeği geçmiş bir duayene ödül verilecek. Pazar araştırmaları konusunda uzman kuruluş Innova Market Insights her yıl olduğu gibi bir önceki yılın ve gelecek senenin eğilimlerini gözler önüne serecek bir etkinlik organize edecek.

 

ProSweets 2018: Tatlı Maddeler Sanayii için Tedarik Fuarı

 

2006 yılından bu yana düzenlenmekte olan ProSweets Tatlı Maddeler Sanayii için Tedarik Fuarı 2009 yılından beri ISM ile birlikte düzenlenmekteydi. 2017'den başlamak üzere ISM ile birlikte her yıl düzenleniyor. Birbirini tamamlayan ve aynı hedef gruba hitap eden ISM ve ProSweets Fuarlarının geçmiş yıllarda büyük bir sinerji oluşturduğu görüldü. Bu nedenle tatlı maddeler ve çerez sanayiine malzeme, ekipman, makine ve hammadde gibi yan girdileri sağlayan firmaların ürün sergilediği fuarın her yıl paralel olarak organize edilmesi kararlaştırıldı. Bu yıl fuarın etkinlikleri arasında rehberli geziler, Ambalaj Özel Etkinliği: “Fonksiyon Tasarım ile buluşuyor” yer alacak. Ayrıca Speaker's Corner- Konuşmacı Köşesi'nde fuar boyunca ambalaj, gıda işleme ve üretim teknikleri konusunda profesyoneller ziyaretçileri seçtikleri konular hakkında bilgilendirecekler. Newcomer Area-Yeni gelenler Alanı fuara yeni katılan firmaların ürünlerinin sergileneceği bir alan olacak. Pazar araştırmaları konusunda uzman kuruluş Innova Market Insights her yıl olduğu gibi bir önceki yılın ve gelecek senenin eğilimlerini gözler önüne serecek bir etkinlik organize edecek.

Diğer Haberler