Tarih : 27.11.2016 - 09:30

Maden Sektörünün Kalbi Tüyap'ta Attı

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Maden Türkiye 2016, 7. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı, Türkiye’den ve tüm dünyadan lider firmaların katıldığı, sektörün üretim gücünün ve yeteneklerinin sergilendiği, uluslararası satış ve pazarlama platformu olma özelliğini korudu.

 

Maden Türkiye Fuarı, madencilik sektöründe faaliyet gösteren üretici firmalar, tedarikçiler, makine üreticileri, hizmet sağlayıcılar, ithalatçılar, dış ticaret firmaları, eğitim ve danışmanlık firmaları, sektörel sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile düzenlendi. Bu yıl kapsamına eklenen tünel inşa ile de tünelcilik alanında faaliyet gösteren firmalar da Maden Türkiye 2016 fuarında yer aldı. Düzenlenmeye başladığı 2004 yılından itibaren her fuarın ardından başarılarına yenisini ekleyen Maden Türkiye Fuarı, bugüne kadar 60.000 metrekare alanda 1.577 katılımcı ve 30.944 profesyonel ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Maden Türkiye 2014 Fuarı; 29 ülkeden 412 katılımcıyı, Almanya, Belçika, Fransa, İngiltere, İtalya, İspanya, Kanada ve Rusya başta olmak üzere 69 ülkeden 9.371 profesyonel ziyaretçiyle buluşturmayı başarmıştı. Ziyaretçi sayısında % 47, katılımcı sayısında % 30 ve sergi alanı metrekaresinde gerçekleşen %35 üzerindeki artışla ortaya koyduğu başarılı performans, katılımcılarının ve ziyaretçilerinin beğenisini kazanmıştı. 


Maden Fuarı 2016 yılında da, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Çin, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Hollanda, İtalya, İrlanda, İspanya, Fransa, Güney Afrika, Kanada, Norveç Polonya, Romanya, Sırbistan, Rusya, İsveç, Hindistan, İsviçre, Finlandiya, Şili’den gelecek katılımcılarını ve Amerika, Yemen, Tunus, Çin, Slovenya, Azerbaycan, Çek Cumhuriyeti, Cezayir, Endonezya, Fransa, Güney Afrika, Fas, Güney Kore, Pakistan, Polonya, Romanya, Sırbistan, İngiltere, Hollanda, İspanya, Kazakistan, Kosova, Portekiz ve daha birçok ülkeden gelen ziyaretçilerini ağırladı.

 

24-27 Kasım tarihleri arasında düzenlenen fuarda, maden sektöründe yer alan tüm paydaşlar, fuar sırasında düzenlenen sektörel etkinlikler sayesinde kamu yetkilileri, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, ulusal ve uluslararası sektör liderleri ile doğrudan fikir alışverişinde bulunurken; küresel pazar, Türk maden sektörü politikaları, mevzuata ilişkin yenilikler, son gelişmeler ve trendler konusunda bilgi sahibi oldu. 

Diğer Haberler