Tarih : 01.02.2020 - 14:46

CNR KİTAP FUARI BAŞLADI

Uluslararası CNR Kitap Fuarı 7. kez kapılarını açtı. Bu yıl ki teması 'Keşfet' olan fuar 16 Şubat'a kadar ziyaret edilebilecek.

 

Yeşilköy CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen fuarın açılışında konuşan CNR Holding İcra Kurulu Başkanı Ali Bulut, fuarların kent ekonomisi noktasında çok önemli bir işleve sahip olduğuna dikkati çekerek, İstanbul'un yanı sıra Gaziantep ve Mersin'de de kitap fuarı gerçekleştirdiklerini hatırlattı.

 

HEDEF 350 BİNİ GEÇMEK

 

Bulut, bugüne kadar yaptıkları 50'den fazla sektör organizasyonu arasında kitap fuarlarının ayrı bir yeri olduğuna işaret ederek, "Değişen dünyamızda özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin kitap sevgisi ve kitap okuma alışkanlığının devam etmesi açısından bu fuarın çok önemli bir misyonu vardır" değerlendirmesini yaptı. Bu yılki fuarda ziyaretçi sayısını 350 binin üzerine çıkarmayı hedeflediklerine vurgu yapan Bulut, şunları kaydetti:

 

HER YERDE KİTAP FUARI AÇMAMIZ GEREKİYOR

 

Fuarın bu yılki onur konuğu yazar Ahmet Ümit de kitap fuarlarının artması gerektiğinin altını çizerek, "Sadece İstanbul'da değil, her yerde kitap fuarları açmamız gerekiyor. Çünkü insan bir form olarak dünyaya geliyor ve insanlaşma sürecimiz noktasında en büyük rol kitaplar oluyor. İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli özellik empati yeteneğidir. Biz öteki canlılarla, cansızlarla, doğayla empati kurabiliriz. Bunu sağlayan en büyük etken kitap ve kitabın içerisindeki edebiyattır" ifadelerini kullandı.Bu yıl Keşfet temasıyla yola çıkan fuar, 16 Şubat'ta sona erecek. Kaynak:Yeniçağ

 

Diğer Haberler